Posted in Inspiracje

5 rzeczy, które warto zrobić przed Świętami

Zimowy sezon świąteczny obfituje w masę różnych obowiązków. Pieczenie, gotowanie, kupowanie i pakowanie prezentów, sprzątanie… Zostawiając wszystko na ostatnią chwilę niepotrzebnie narażamy samych siebie na zdenerwowanie, stres, przeciążenie i doświadczenie owianej złą sławą „gorączki świątecznej”. Warto rozłożyć sobie w czasie różne rzeczy, a przez samą Gwiazdką zamiast stresu czuć tylko radość i podekscytowanie.  Przygotowaliśmy dla Was listę 10 rzeczy, które trzeba zrobić przed świętami.

1. Zaopatrz się w akcesoria do pakowania prezentów

Wstążki, kokardki, elegancki papier do pakowania – nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, żeby przy pomocy  tych kolorowych akcesoriów zapakować prezent po mistrzowsku. Pamiętaj, żeby kupić dodatkową taśmę klejącą i upewnić się, że w szufladzie nadal leżą nożyczki.  Połóż wszystkie przybory w jednym miejscu. Kiedy przyjdzie czas pakowania prezentów, wszystko pójdzie szybko i sprawnie – w końcu wszystkie akcesoria będą już na Ciebie czekać.

2. Zrób listę prezentów z planowanym budżetem

Sporządzanie list naprawdę działa! Spisywanie ważnych rzeczy do zrobienia I odhaczanie ich po kolei znacząco wpływa na poprawę jakości naszego życia – niczego nie zapomnimy, wszystko będziemy mieć pod kontrolą. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo przepięknych planerów. Planowanie w takim notesie to czysta przyjemność! Zwykły zeszyt, kartka, kalendarz czy telefon sprawdzą się tutaj równie dobrze. Usiądź wygodnie, odpal ulubione świąteczne przeboje i zastanów się, co w tym roku może sprawić radość Twoim bliskim. Wyznacz sobie budżet, który jesteś w stanie poświęcić w tym roku na upominki i spisz swoje pomysły. Gwarantujemy, że to jedna z tych rzeczy, która oszczędzi Wam mnóstwo stresu związanego z kupowaniem prezentów na ostatnią chwilę.

3. Przygotuj kilka niedużych, awaryjnych prezentów.

Kiedy myślimy, że jesteśmy na wszystko przygotowani, życie często płata nam figla. Święta mają to do siebie, że niespodziewanych gości może zjawić się więcej niż jeden.  Żeby uniknąć stresu i być przygotowanym na podobne sytuacje dobrze jest zaopatrzyć się w kilka niedużych, neutralnych prezentów. Może być to coś słodkiego, zestaw kawy lub herbaty w ozdobnym pojemniczku, zapachowa elegancka świeczka. Zapakuj awaryjne prezenty przy pakowaniu zwykłych i przyklej karteczkę, co znajduje się w środku. Spokój ducha przy pojawieniu się niespodziewanego gościa gwarantowany.

4. Zaplanuj posiłki.

Jeśli planujecie pichcenie świątecznych dań w kuchni, nie zostawiajcie decyzji co do menu na ostatnią chwilę. Warto wcześniej zaplanować, co chcemy postawić na świątecznym stole, po czym zebrać wszystko i zrobić listę zakupów spożywczych potrzebnych do przygotowania naszych pyszności. I bądźmy realistami  – nie porywajcie się na posiłki, których nigdy wcześniej nie robiliście. Postawcie na sprawdzone pyszności w rozsądnych ilościach. Unikniecie w ten sposób niepotrzebnych frustracji i zostanie tylko czerpanie przyjemności z gotowania… i jedzenia oczywiście.

5. Kup wcześniej bilety lotnicze

Jeśli  droga do domu rodzinnego jest za długa, by odbyć ją autem, zaplanuj podróż z wyprzedzeniem. Kupno biletów lotniczych z wyprzedzeniem to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też spokój ducha. Ważne, żeby pomyśleć o tym wcześniej. Na ostatnią chwilę może się okazać, że bilety zostały wyprzedane lub ich cena wzrosła niebotycznie. Nie pozwól sobie na taki stres!
Jeśli posiadasz pupila i nie zamierzasz zabierać go ze sobą w drogę, pamiętaj również żeby z odpowiednim wyprzedzeniem zatroszczyć się o dobrą, odpowiedzialną opiekę na czas Twojej nieobecności. Nie zapomnij też poprosić kogoś o podlanie Twoich roślinek!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij Enter

Koszyk