Posted in Inspiracje

Książki jako dekoracje – za i przeciw

Wielu z nas może wymienić przynajmniej jeden tytuł, który w jakiś sposób jest ważny. Albo wywołał wyjątkowe emocje, zainspirował, zmotywował do zmiany stylu życia. Są książki, do których kochamy wracać, bo przypominają nam o miłych rzeczach lub pozwalają przenieść się na trochę w inny świat i odpocząć. Dlatego temat użycia książek jako dekoracji budzi często skrajne emocje i ma wielu przeciwników. Czy faktycznie jest to coś w złym guście, czy dekorować można wszystkim, w zależności od tego jakie mamy upodobania?

Dekorując wymarzone mieszkanie bardzo często sięgamy nie tylko po rośliny – również akwaria z kolorowymi rybkami pełnią w naszym domu głównie funkcję dekoracyjną. Skoro żywe organizmy mogą służyć dekoracji, dlaczego nie książki? Jedno jest pewne – książki są piękne. Nowe wydania w twardych okładkach niesamowicie cieszą oko, te stare mają niepowtarzalny klimat i duszę.

Sposobów na dekorację książkami jest wiele. Jednym z naszych ulubionych jest ułożenie ich na stosie okładkami na zewnątrz przy łóżku (pod warunkiem, że nie jest bardzo wysokie). Taki stolik nocny jest niepowtarzalny – każdy z nas może użyć w tym celu różnych tytułów, np. ulubionych bajek z dzieciństwa lub prenumeraty ukochanego magazynu o modzie. Kolejną opcją jest układanie książek na półkach wg. rozmiaru lub koloru. Możemy uzyskać naprawdę zachwycający efekt. Jeśli zależy Wam na bardziej stonowanym i jednolitym efekcie, możecie układać książki okładką do wewnątrz półki. Jest to również połączenie funkcjonalności z dekoracją. Takie tricki sprawdzą się świetnie w domu moli książkowych.

Podsumowując, wydaje nam się, że dekorowanie książkami to piękna sprawa dla tych z nas, którzy faktycznie lubią czytać, przywiązują się do książek i po prostu lubią się nimi otaczać. Taki dom, w którym ulubione, ważne pozycje książkowe są dodatkowo wyeksponowane tworzy miły, przytulny klimat. Odradzamy jednak tę ideę tym z Was, którzy za książkami nie przepadają lub zdecydowanie wolą ich elektroniczne wersje. Zaopatrywanie się w książki tylko ze względów dekoracyjnych nie wydaje się być rozsądną inwestycją – nie jest to najtańsza opcja dekoracji i nie można jej łatwo zmienić. Zdecydowanie lepiej w takim przypadku poszukać inspiracji gdzieś indziej.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij Enter

Koszyk